تغییر DNS دامنه

تغییر DNS دامنه

تغییر DNS دامنه

جهت تغییر DNS یا در واقع NameServer  می توانید روش زیر  آن را انجام دهید .


پنل کاربری : 

با ورود به پنل کاربری خود جلوی دامنه ای که می خواهید DNS های آن را تغییر دهید بر روی مدیریت NameServer  ها  کلیک کنید . 

صفحه ای مانند زیر برای شما باز می شود  که در آن می توانید تا 4  عدد NameServer برای دامنه در نظر بگرید ؛ NameServer های هاست را می توانید از پشتیبانی هاست خود دریافت نمایید .

پس از وارد کردن بر روی تغییر NameServer کلیک کنید . تغییر DNS از 2 ساعت تا 48 ساعت ممکن است زمان ببرد؛  مدت زمان تغییر  NameServer به سرویس دهنده اینترنت ،  کش DNS سیستم عامل و کش مرورگر  شما بستگی دارد .

مراحل ثبت دامنه

مراحل ثبت دامنه

ثبت دامنه

برای ثبت دامنه در ابتدا باید از آزاد بودن آن اطمینان حاصل کنید . به همین منظور دامنه خود را باید در سیستم جستجوی دامنه رهیارسرور چک کنید .
ابتدا وارد پنل کاربری خود می شوید سپس بر روی ثبت دامنه کلیک می کنید می توانید مستقیم از لینک ثبت دامنه استفاده کنید . پس از آن صفحه زیر برای شما باز می شود .


دامنه ای  که می خواهید ثبت کنید  را در این قسمت وارد می کنید در صورتی که دامنه قبلاً ثبت نشده باشد، پیغام  دامنه موجود هست دریافت می کنید ، همچنین در قسمت پایین آن پسوند دامنه های  معروفی که با نام انتخابی شما مطابقت دارد به شما پیشنهاد می شود  در آخر می توانید دامنه ی مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه کرده و  با تکمیل سفارش به  صفحه پرداخت نهایی بروید.

در صفحه پرداخت نهایی مهم ترین بخش  اطلاعات ثبت دامنه  می باشد . همانطور که می دانید به دلیل تحریم هایی که وجود دارد  امکان ثبت بر خی از پسوند ها با مشخصات کشور ایران وجود ندارد . به همین دلیل و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی برای ثبت بهتر است در این بخش یک پروفایل جدید با آدرس غیر ایرانی اضافه کنید و   برای ثبت دامنه های بیشتر  در آینده  از این پروفایل استفاده نمایید .

 

بسیار مهم :

از سال 2014 براساس قوانین بین المللی پس از ثبت دامنه ، ایمیلی که در مشخصات دامنه وارد کردید باید تایید شوید . بنابراین در اطلاعات ثبت دامنه ایمیل معتبری را وارد کنید که به آن دسترسی داشته باشید .

پس از پرداخت نهایی ،  ثبت دامنه در صورت نداشتن مشکل آدرس به صورت آنی انجام می شود . 

اگر قبلاً ایمیل شما در سیستم ثبت دامنه رهیار سرور تایید شده باشد نیازی به تایید دوباره نیست در غیر این صورت پس از ثبت دامنه  و  باز کردن دامنه در مرورگر با پیغام زیر مواجه می شوید .

برای تایید دامنه کافیست به ایمیلی که  برای دامنه وارد کردید مراجعه کنید . اگر در inbox نبود ممکن است به دلیل نام دامنه این ایمیل به پوشه اسپم رفته باشد ؛ در متن ایمیل یک لینک برای تایید دامنه موجود هست که با کلیک روی آن ایمیل دامنه تایید می شود .

در صورت دریافت نکردن یا اشتباه  در ورود یا معتبر نبودن  ایمیل می توانید با  ارسال تیکت این موضوع را با بخش پشتیبانی پیگیری کنید.

 

تعرفه ثبت دامنه

جستجوی دامنه